Az érdekérvényesítés tanulható
Ismerd meg a 2024-es Közösségi Adományozási Program összefogásait 12/11: TASZ, AutiSpektrum Egyesület, Közélet Iskolája (KIA), Debreceni Zöld Platform
„Ez a kezdeményezés közvetlenül hozzájárul fontos társadalmi problémák kezeléséhez, mint például a sajátos nevelési helyzetű gyermekek oktatási helyzete, a környezetvédelem és mindenekelőtt az érdekvédelem. Stratégiai partnerségi programunk hosszú távú pozitív változásokat hozhat a közösségek számára, és segítheti a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentését. Az ilyen partnerségek nem csak egy adott célcsoportnak segítenek, hanem erősítik a közösségek együttműködését, kapcsolatépítését és közös célok elérésére való képességüket. A civil szervezetek, helyi közösségek megerősödése pedig hozzájárul a demokratikus folyamatok javulásához.”
A partnerek számára szervezetfejlesztést segítő képzéseket nyújt a KIA és a TASZ. A képzések érdekvédelemmel, csoportképzéssel, stratégiaalkotással, kommunikációval és a helyi aktivizmus eszközeivel foglalkoznak.
A program három különböző közösség és szervezet működését segíti abban, hogy hosszú távon fenntartható és sikeres eredményeket érjenek el együtt az érdekérvényesítés területén.
Az AutiSpektrum Egyesület támogatása során arra törekednek, hogy a szervezet még erősebbé váljon, és hatékonyabban tudjon fellépni az autizmus spektrumzavarral élő gyermekek és családjaik érdekében. Olyan közös kezdeményezéseket valósítanak meg, amelyek célja, hogy országos szinten javuljon a sajátos nevelési igényű gyermekek oktatási helyzete. A szervezet hosszú távon több forrást vonzhat be, és szélesebb körben ismertté válhat.
A második mentorálási folyamatban a Debreceni Zöld Platform közösségének fejlesztésén dolgoznak. Céljuk, hogy a helyi civil szervezetek közötti kapcsolat erősödjön, és a zöld ügyekben történő érdekérvényesítés, valamint a közös célok megvalósítása hatékonyabbá váljon a zöld kerekasztal keretében.
A harmadik mentorálási forma egy új közösség kialakítására fókuszál, amely egy jövőbeni stratégiai per főszereplője lesz. E mentorálás célja, hogy egy olyan közösség épüljön a tanárhiányhoz kapcsolódó ügyfeleik köréből, akik minden eszközt és támogatást megkapnak ahhoz, hogy együttműködve, képessé váljanak képviselni közös ügyüket egy bírósági eljárás keretében.
A programban részt vevő szervezetek:
- A TASZ Magyarország legaktívabb emberi jogi jogvédő szervezete. 1994 óta dolgozik azért, hogy Magyarországon bárki megismerhesse és érvényesíthesse alapvető jogait. Mindezt az állami szervektől és pártoktól függetlenül teszi. Jogvédő és jogfejlesztő szervezetként ingyenes jogsegélyszolgálatot üzemeltet, ahol közvetlenül kérhetsz tőlük tanácsot és segítséget a TASZ témáiban; eljárásokat indít, valamint kampányokkal, műhelyekkel és tájékoztató anyagokkal segít, hogy megismerhesd és megvédhesd jogaid.
- A Közélet Iskolája (KIA) egyszerre egy civil szervezet és közösségi iskola felnőtteknek. A KIA abban segíti a tenni akaró állampolgárokat, hogy mozgalomba szerveződve hatékonyan ki tudjanak állni az érdekeikért. A KIA célja, hogy minden ember részt tudjon venni a közéletben és az őt érintő döntések meghozatalában, társadalmi helyzetétől függetlenül.
- Az AutiSpektrum Egyesület 10 éve végzi autista gyermekek és környezetük komplex megsegítésétFelismerték, hogy a családok hasonló gondokkal küzdenek, a támogató- és ellátórendszer hiányosságai mindenkinek problémát okoznak. Vallják, hogy változásokat csak együttesen fellépve, szervezett formában érhetnek el, ezért egyesületi formában segítik a családokat.
- Több zöld civil szervezetből álló informális együttműködés a Debreceni Zöld Platform , egy érdekérvényesítési célú kerekasztal. A platform célja Debrecen és környékének zöld ügyekben történő hatékony érdekérvényesítő erejének, tevékenységének megerősítése.
Ha szeretnél többet megtudni a KAP-ról, akkor a Közösségi Adományozási Programunk aloldalát ajánljuk.