Ugródeszka Akadémia az örökbefogadó családoknak
Ismerd meg a 2024-es Közösségi Adományozási Program összefogásait 12/12: Gólyahír Alapítvány, BHRG Alapítvány, ONCO VR
„Az örökbefogadott gyermekek egy részénél, életük korai szakaszában fizikai elhanyagolás, alultápláltság vezet a mozgási vagy kognitív készségek elmaradásához, ami megkésett beszédfejlődést, mozgásfejlődési elmaradást, idegrendszer fejlődési zavart, tanulási zavarokat, viselkedési zavarokat eredményezhet. A szülők kevés információval rendelkeznek gyermekük magzati életéről, korai hónapjairól, éveiről, nem ismerik fel a tüneteket, nem tudják, hová fordulhatnak, hogy diagnózist, tanácsot vagy fejlesztési javaslatot kapjanak. A hosszú várakozási idő miatt legtöbbször nagyon sok idő eltelik, mire a gyermek hozzájut a terápiához.”
Az UGRÓDESZKA AKADÉMIA egy új, interaktív online segítő platform az örökbefogadásban érintett családoknak. Itt megoldást találhatnak a család működésével, az örökbefogadással és az atipikus fejlődéssel, az ADHD-val, tanulási nehézségekkel, szorongással, megkésett beszéd- mozgásfejlődéssel kapcsolatos problémáikra. A platformon edukatív tartalmak találhatók. Ezen keresztül az érintettek hozzáférhetnek a szakemberek elérhetőségéhez, jelentkezhetnek a meghirdetett képzésekre, időpontot foglalhatnak.
A Projekt azért újszerű és hiánypótló, mert a 3 résztvevő szervezet szintetizálni tudja az örökbefogadási, a gyógypedagógiai, pszichiátriai és pszichológiai szakértelmet és gyakorlatot. Közös munkatapasztalattal is rendelkeznek, hiszen a 2023-as Szárnyalj! gyermekfejlesztési szűrőprogramban, és az örökbefogadott gyermekek fejlődési rizikófaktorairól szóló akkreditált pedagógus- és szülőképzési programban is együttműködtek.
- A Gólyahír Alapítvány már 10 éve az örökbefogadók családja! Olyan erős közösséget alakítottunk ki, ahol az örökbefogadó családok egymásra találnak, és támogatást kapnak gyermekeik fejlődési elmaradásainak leküzdésében.
- Az eltérő fejlődésű (koraszülött, megkésett beszéd- mozgásfejlődésű, hiperaktív, figyelmi-, tanulási nehézségekkel, viselkedés problémával küzdő) gyermekekért dolgozik.
- A projektben a magzati ártalmakkal összefüggő fejlődési elmaradások, mozgás és beszédfejlődési elmaradások, képességzavarok, idegrendszeri fejlődési zavarok oktatóanyagainak elkészítése, tanácsadás, szűrés és terápiás javaslat a feladatuk.
Ha szeretnél többet megtudni a KAP-ról, akkor a Közösségi Adományozási Programunk aloldalát ajánljuk.